Wysoka cena nie równa się wysokiej jakości

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie, że zakupywane przez nich produkty nie mają wcale jakości, która odpowiadałaby cenie, jaką płacimy. Dlatego warto zapytać dlaczego coś tyle kosztuje? Czy wynika to tylko z nakładanej przez właścicieli marży? Jak się okazuje nie zawsze. Czasami wysoka cena produktu spowodowana jest nawet zastosowaniem odpowiedniego opakowania.

Zwykłe kartony nie są tak kosztownym opakowaniem, jak na przykład metalowe puszki, słoiki czy drewno. Dlatego też niektóre produkty spożywcze mogą okazać się dobrej, ale nie najlepszej jakości, jednak opakowanie zastosowane do zaprezentowania produktu wymaga podniesienia jego ceny do kwoty, która wydaje się nam za droga. Dlatego też czasami warto zastanowić się za co tak naprawdę płacimy.

Doskonale wiemy, że każdy produkt musi mieć odpowiednie opakowanie, aby spełniał wszelkie normy. Jednak niejednokrotnie nawet zastosowane kartony posiadają atesty, co pozwala na dopuszczenie ich na przykład do kontaktu z żywnością, a zatem po co nam inne, często droższe opakowania? Czasami po prostu liczy się estetyka produktu, a nie koniecznie jego jakość, ponieważ w dużej mierze to właśnie opakowanie produktu przyciąga wzrok potencjalnego klienta.

Warto więc czasami zastanowić się czy cena wybieranego przez nas produktu jest adekwatna do jego jakości. Nieraz bowiem kupujemy coś, co okazuje się mieć niestety tylko ładne opakowanie, bez wartości na jaką liczyliśmy przy wyborze danej rzeczy. Coraz częściej dajemy się zwyczajnie nabrać.

Informacje na temat oferty dotyczącej różnego rodzaju opakowań na stronie: http://www.redpak.pl/

Autor dnia 8 sierpnia 2013
W kategorii: Handel,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone