Usprawnienia i modernizacje dzięki funduszom

Bardzo wiele osób zastanawia się dlaczego tyle pieniędzy z rozmaitych programów unijnych przekazywane jest na rozwój i modernizację wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej. Jednak możemy się przekonać, że właśnie te pieniądze są odpowiednio wykorzystane. Dostosowanie podjazdów dla niepełnosprawnych, wyposażenie łazienek w zabezpieczenia umożliwiające samodzielność osób starszych lub chorych – to wszystko jest bardzo potrzebne.

Wszelkiego rodzaju prace polegające na montowaniu wind dla wózków inwalidzkich czy wind w wysokich budynkach jest niezmiernie potrzebne. Dlaczego osoby, które jeżdżą na wózkach mają czuć barierę spowodowaną nieprzystosowaniem przestrzeni miejskiej do ich potrzeb. Coraz częściej dostosowuje się również miasta do użytku osób głuchoniemych lub niewidomych. Należy pamiętać, że oni całkiem inaczej funkcjonują w przestrzeni miejskiej i nie jest to wcale łatwe.

Dlatego też wszelkie fundusze na rozwój i modernizację, z których powstaje wyposażenie łazienek, windy, podjazdy, odpowiednie oznakowanie jest bardzo korzystne i pozwala na zwalczanie swoistej dyskryminacji dla osób, które mają inny punkt widzenia niż my. Warto zauważyć, że osoby niepełnosprawne w naszym społeczeństwie nie powinny mieć żadnych barier dlatego powinniśmy również dbać o to, aby mogły się uczuć, pracować i ogólnie żyć na równych prawach jak my.

Jak widać nie zawsze fundusze przeznaczane z unii europejskiej wykorzystywane są niewłaściwie. Osobiście każdy z nas powinien dbać o to, aby społeczeństwo miało równe prawa, nawet jeśli mamy inny poziom sprawności.

Informacje na temat produktów potrzebnych jako zabezpieczenia w łazience dla osób starszych czy niepełnosprawnych znajdziemy na stronie: http://www.akcesoriadolazienki.pl/109-uchwyty-nad-wanne

Autor dnia 29 sierpnia 2013
W kategorii: Dom,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone