Unikalna przyroda Gór Izerskich

Jednym z ciekawszych rejonów górskich są Góry Izerskie. Stanowią one część Sudetów Zachodnich. Zlokalizowane są w południowo-zachodniej części naszego kraju. Góry te uznawane są za niezbyt wysokie o łagodnych szczytach. Cechą charakterystyczną tych gór jest fakt, że liczne spłaszczenia wierzchowin, a więc obszary o małym odpływie sprzyjają powstawaniu torfowisk wysokogórskich. Zbiorowiska te są unikatowe na skalę krajową. Znaleźć tutaj można wiele ciekawych roślin, rzadkich i cennych z przyrodniczego punktu widzenia. Z tego też względu utworzono tutaj dwa rezerwaty przyrody.

Góry Izerskie są miejscem, które warto odwiedzić. Łagodne szczyty zachęcają do pieszych wędrówek. Jeśli jednak pragniemy tutaj przyjechać, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby wcześniej zarezerwować nocleg. Noclegi w Świeradowie to wspaniały sposób na wypoczynek w Górach Izerskich. Obiekty hotelowe znajdują się w samym centrum miejscowości górskiej, umożliwiając tym samym dobry dostęp do największych atrakcji regionu. Noclegi Świeradowie umożliwiają gościom pobyt w hotelach o przestronnych  wnętrzach i ciekawej aranżacji.

Wyjazd w góry jest ciekawym rozwiązaniem na tegoroczne wakacje. Góry Izerskie to nieco zapomniane góry, które jednak warto odwiedzić. Znacznie chętniej odwiedzamy nieco wyższe Karkonosze, jednak i Góry Izerskie mają nam wiele do zaoferowania. Spotkamy tu unikatowe gatunki flory. Nie czekajmy. Już dziś zarezerwujmy miejsce w hotelu. Im wcześniej, tym lepiej i taniej.

Zainteresowanych ofertą hoteli w Świeradowie zapraszam na stronę: http://www.debowydwor.pl/pokoje

Autor dnia 8 maja 2013
W kategorii: Turystyka,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone