Sposoby dystrybucji samochodów używanych

Znacznie więcej osób kupuje samochody używane. Prawdopodobnie rosnąca sprzedaż samochodów nowych, prosto z salonu rośnie tylko przez kupowanie ich wśród zagranicznych gości, co dla nich znacznie się opłaca. Jednak zazwyczaj sprzedaż używanych samochodów przynosi największe zyski. Dodatkowo zmienia się sposób ich przygotowywania do sprzedaży. Kiedyś sprowadzano samochody zza granicy i sprzedawano w takim stanie, w jakim był. Obecnie natomiast popularne jest nawet oklejanie samochodów folią, w celu poprawy ich wyglądu.

Dzięki takim zabiegom klienci cieszą się możliwością nabycia ładnego samochodu, z nowym lakierem, ponieważ tak im się tłumaczy te zabiegi. Niestety osoby znające się na branży samochodowej szybką wychwycą, że auto pokryte jest folią, a nie prawdziwym lakierem. Wówczas okazuje się, że samochód uległ wypadkowi lub stłuczce przez co miał porysowaną karoserię i stąd ten zabieg. Jednak wyjście z sytuacji jest dobre, ponieważ takie sposób odnowienia wyglądu auta nie wpływa na lakier i zawsze można usunąć folię oraz postarać się o przemalowanie samochodu.

Oklejanie samochodów folią to nie jedyny zabieg, który ma na celu polepszenie stanu samochodu. Obecnie każdy samochód sprowadzany z zagranicy przechodzi badania techniczne oraz sprzątanie, pranie tapicerki oraz woskowanie. Dobry sprzedawca wie, że ładnie wyglądający samochód na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie. Wiele osób nie zna się na samochodach, zatem kupując kieruje się jedynie marką, wyglądem i ewentualnie stanem licznika, czyli przejechanych kilometrów.

Jak widać zatem kupno samochodów używanych jest oczywiście ryzykowne, ale wiele osób tylko w taki sposób nabywa pojazdy. Oczywiście nie wszystkie sprowadzane są zza granicy, ale zazwyczaj te samochody są w dobrym stanie technicznym i w przystępnej cenie.

Sposoby na zabezpieczenie samochodów folią znajdziecie na stronie: http://www.mediapress.net.pl/56-identyfikacja-wizualna

Autor dnia 19 września 2013
W kategorii: Motoryzacja,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone