Przygotowanie do zimy

Warto zainwestować przede wszystkim w kable, które pozwolą nam na przykład odpalić samochód od innego samochodu, w przypadku krytycznego zimna, kiedy nasz samochód odmówi nam posłuszeństwa.. Ważne są także dywaniki samochodowe, które są czymś zupełnie banalnym, ale jak ważnym. Po co moczyć i brudzić podłoże naszego samochodu, skoro możemy je oszczędzić, dzięki zastosowaniu dywaników, które pełnią także funkcję antypoślizgową.

Oczywiście ważnymi atrybutami są dobrze zbierające wycieraczki samochodowe, najlepiej wymienić je w porze jesiennej, nie zapominając, że nie wolno ich używać do wycierania zamarzniętej szyby. Do tej czynności potrzebna jest szczotka ze skrobakiem, dostępna także w formie rękawicy, co jest bardzo praktyczne w użyciu. Ważna jest także wymiana letniego płynu do spryskiwaczy na zimowy, ponieważ ten letni, kiedy temperatura spadnie poniżej zera może zamarznąć, co będzie miało przykre skutki.

Jeśli mamy już kable, wycieraczki, dywaniki samochodowe, szczotkę ze skrobaczką to pozostało jeszcze jedno. Należy sprawdzić system hamulcowy, uzupełnić olej, płyn do chłodnicy, płyn hamulcowy. Oprócz tego musimy mieć też dobre nastawienie, kiedy to co rano będziemy musieli doprowadzić nasz samochód do stanu, który pozwali nam na normalną i bezpieczną jazdę. Dlatego w samochodzie zawsze powinien znaleźć się także sprawny ogrzewacz do rąk i rękawiczki, aby kierowanie nie sprawiało nam problemu po oczyszczeniu samochodu.

Okres zimowy czy jesienny nie musi być dla kierowców przykrym doświadczeniem, jeśli odpowiednio wcześnie się do niego przygotują. Ważne jest, aby jeździć bezpiecznie i nie zapomnieć o zasadzie zachowania odstępu i nie przekraczaniu prędkości.

Więcej informacji na temat akcesoriów samochodowych na stronie: http://twoje-dywaniki.pl/

Autor dnia 4 grudnia 2012
W kategorii: Motoryzacja,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone