Przejmowanie przyzwyczajeń z kultury zachodu

Bardzo wiele elementów przejmowanych z kultury zachodu chętnie wykorzystujemy i przejmujemy do naszej tradycji. Nie chodzi tu już tylko o pewne zwyczaje jak pieczenie indyka na święto dziękczynienia, ale na przykład korzystanie z ofert wypożyczalni samochodów, co oczywiście kojarzy się nam z zachodnimi produkcjami filmowymi, w których bohaterowie bez żadnych ograniczeń wynajmują piękne samochody i organizują zwiedzanie okolicznych wysp itp.

Oczywiście takie elementy napędzają również naszą gospodarkę, dlatego może warto w taki sposób wpływać na poprawę standardów. Jednak pamiętajmy, że świadomość Polaków jest trochę inna niż naszych zachodnich sąsiadów. W naszym kraju nadal panuje problem z wydawaniem pieniędzy. Okazuje się, że większość obywateli uważa za pewnego rodzaju luksus wynajem samochodów dlatego też nie korzysta z tego typu usług twierdząc, że są one horrendalnie drogie. Oczywiście rozumiemy tego typu obawy, jednak okazuje się, że nie jest to tak kosztowne.

Oferty wynajmu samochodów interesuje coraz więcej osób, ponieważ ofert tego typu również pojawia się coraz więcej. Możemy zatem wywnioskować, że rosnąca konkurencja znacznie przybliża nam te usługi, obniżając cenę. Okazuje się także, że takie działalności zarabiają bardzo dużo szczególnie oferują również nietypowe samochody, które ostatnio są atrakcją wszelkich wydarzeń takich jak wesela, studniówki, wieczory panieńskie czy kawalerskie. Dlatego też bardzo chętnie ogłasza się posiadanie takich samochodów na wynajem jak limuzyny, auta sportowe itp.

Jak widać zatem tradycje oraz elementy kultury zachodu jest przez nas przejmowana szybki, jednak okazuje się, że nie zawsze odpowiedź wszystkich na takie zwyczaje jest jednakowa, ponieważ każdy kraj ma inną mentalność.

Przykładowa oferta wypożyczalni samochodów na stronie: http://www.astra-car.pl/

Autor dnia 1 września 2013
W kategorii: Motoryzacja,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone