Piękno muzyki tkwi w nas

Aby piosenka trafiła do radia musi przejść naprawdę długą drogę. Autor kompozycji musi zaufać swojej intuicji. Niełatwo jest stworzyć coś wielkiego, ot tak. Potrzeba czasu, pomysłu, ale także i pieniędzy. Kiedy mamy już tekst i nuty, udajemy się do studia dźwiękowego, w którym tworzona jest gotowa aranżacja. Studio dźwiękowe jest idealnym miejscem zarówno w przypadku tworzenia piosenek i różnorodnych spotów reklamowych.

Jak wygląda takie studio od środka? Zazwyczaj są to niewielkie pomieszczenia odpowiednio przystosowane do tego, aby produkować tutaj muzykę. Ściany muszą być wygłuszone, dźwięki nie mogą przedostawać się z wewnątrz, ani nie mogą wychodzić na zewnątrz. Mamy salę do nagrywania oraz reżyserkę oddzieloną od pomieszczenia szybą, w której specjalista czuwa nad prawidłowym nagraniem. Studio dźwiękowe oferuje idealne warunki do produkcji muzyki. Dzięki pomocy ze strony specjalistów praca nad materiałem będzie przebiegać w przyjaznej, a niekiedy wręcz rodzinnej atmosferze. Z pewnością każdy będzie chciał tutaj wrócić z powrotem. Studia dźwiękowe są czynne od świtu do późnego wieczora.

Tworzenie muzyki jest inspirującym procesem, do którego potrzeba serca. Aby stworzyć coś naprawdę wielkiego i pięknego potrzeba wielu elementów. Niezmiernie ważny jest talent. Bez niego nie mamy co liczyć na sukces. Produkcja muzyki jest procesem długofalowym, a w jego tworzeniu bierze udział wiele osób, począwszy od nauczycielek śpiewu po reżyserów dźwięku.

Więcej na temat działalności studia dźwiękowego na stronie: http://www.genetix.pl/start.html

Autor dnia 5 kwietnia 2013
W kategorii: Rozrywka,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone