Obowiązek prawa jazdy

Zanim otrzymamy upragniony dokument, koniecznie musimy zapisać się do odpowiedniej szkoły np. nauka jazdy Kraków. Dobrą szkołę jazdy powinna cechować wysoka skuteczność ich podopiecznych, przejawiająca się najlepiej bardzo wysoką zdawalnością egzaminu już za pierwszym podejściem. Dodatkowym atutem dobrej szkoły jest wykwalifikowana i przyjazna kursantowi kadra instruktorska oraz nowoczesne auta tzw. „elki”. Dokładnie sprawdzona szkoła jazdy posiada wszystkie te cechy.

Trzeba sobie uświadomić, że kierowanie pojazdem to nie jest łatwa rzecz. Trzeba być zawsze rozważnym, niezwykle skupionym na jeździe, trzeba uważnie się rozglądać, szybko reagować i jeździć zgodnie z obowiązującymi znakami oraz przepisami. Nie każdy jest na tyle odważny, by zostać kierowcą drogowym. Kierowca powinien być osobą spokojną, kalkulującą szybko, jasno, sprawnie. Na drodze musimy podejmować decyzje niezwykle szybko i sprawnie. Kierowcą nie może zostać osoba, która się boi, że nie da rady. Kierowca jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za pozostałe osoby w jego pojeździe oraz za inne osoby w ruchu drogowym: innych kierowców, pieszych czy rowerzystów. Nasz błąd może oddziaływać na każdą z tych osób.

Decyzja o podjęciu nauki prawa jazdy musi być podjęta rozmyślnie. Nie można tutaj odczuwać presji otoczenia.

Więcej na temat szkół jazdy na stronie internetowej: http://www.autotop.krakow.pl/

Autor dnia 17 sierpnia 2012
W kategorii: Motoryzacja,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone