Niszczenie dokumentów

Zgodnie z obowiązującym prawem każdy dokument, który zawiera dane osobowe nie może zostać wyrzucony, ot tak na śmietnik. Zgodnie z prawem i ochroną danych osobowych, ważne i poufne dane nie mogą znaleźć się w miejscu dostępnym dla innych obywateli. Wymyślono więc, że każde dokumenty, które nie są już potrzebne trafiają do sprytnego urządzenia, jakim jest niszczarka.

Jak sama nazwa tego urządzenia sugeruje, zadaniem maszyny tej jest niszczenie dokumentów. Urządzenie to jest niezwykle proste w obsłudze. Niszczenie dokumentów jest zadaniem mało skomplikowanym, szybkim i łatwym. Z pewnością nikomu jego obsługa nie sprawi trudności. Wystarczy jedynie przyłożyć kartkę papieru do głowicy tnącej maszyny i niszczarka już dalej sama się nią zajmie. Niszczarka tnie poufne dokumenty na paski różnej szerokości.

W zależności od naszych potrzeb i jakości niszczarki możemy spotkać się z paskami o szerokości od 12 mm dla dokumentów ogólnych aż po 0,8 mm dla dokumentów ściśle tajnych. Czy urządzenia te można uznać za skuteczne? No cóż, teoretycznie ścięte paski papieru można z powrotem połączyć w jedną całość ręcznie. Jadnak takie zadanie jest niezwykle czasochłonne. Czy komuś będzie chciało się tak postępować? Aby zapobiec tego typu przypadkom można zmniejszyć szerokość pasków oraz mechanicznie je wymieszać.

Każde ceniące się biuro, musi posiadać niszczarkę. Urządzenie to sprawia, że sterty niepotrzebnych dokumentów, zamieniają się w ścinki papierów.

Więcej na temat niszczenia dokumentów na stronie: http://www.lrg.pl/

Autor dnia 23 sierpnia 2012
W kategorii: Biznes,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone