Nie bójmy się dentysty

Gabinety stomatologiczne chętnie rozwiązują problemy zębowe swoich pacjentów. Człowiek XXI wieku jest szczególnie podatny na choroby przyzębia. Rozwój próchnicy i paradontozy to prawdziwa plaga nowego millenium. Obecnie człowiek ma dostęp do dużej liczby pokarmów. Chętnie spożywamy słodkie batoniki, ciastka, desery lodowe, zapominając jednocześnie o tym, aby porządnie wyszczotkować zęby po każdym posiłku. Nieuwaga i lenistwo doprowadza więc do sytuacji, w której w naszej jamie ustnej rozwijają się bakterie pokarmowe. Nieusunięte w porę degradują strukturę zęba, doprowadzając do jego uszkodzeń.

Aby przeciwdziałać rozwojowi próchnicy i paradontozy należy systematycznie odwiedzać specjalistę stomatologa. Tylko on jest w stanie zauważyć pierwsze zmiany w strukturze zębów i przeciwdziałać ich dalszemu rozwojowi. Pamiętajmy, by chodzić do dentysty zanim zacznie nas boleć ząb. Gabinety stomatologiczne swoim pacjentom oferują  wysokiej jakości usługi. Pacjenci, którzy skarżą się na bóle zębów mogą liczyć na fachowe uzupełnienie w postaci plomb. Świadczone są także inne usługi, takie jak leczenie kanałowe i inne.

Zdrowy uśmiech wymaga zaangażowania ze strony posiadacza. Powinniśmy pamiętać o tym, by regularnie szczotkować zęby po każdym posiłku (minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem). Nie możemy także unikać wizyt kontrolnych u specjalisty. Co najmniej raz w roku powinniśmy udać się do dentysty.

Więcej o ofercie gabinetów stomatologicznych na stronie: http://www.apolonia.net.pl/leczenie/stomatologia-zachowawcza.html

Autor dnia 18 kwietnia 2013
W kategorii: Stomatologia,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone