Kryzys wartości rodzinnych

Rodzina współcześnie to niestety obowiązek, na którego wypełnienie jest zdolny tylko niektóry człowiek. Jeżeli nie znajdziemy radości i szczęścia w odpowiedzialności za drugą osobę, sprawiania jej przyjemności oraz umiejętności brania na siebie wielu spraw i dochodzenia do kompromisów, wówczas nie będziemy zdolni do właściwego funkcjonowania w rodzinie. Takie właśnie egoistyczne podejście do życia powoduje, że wielu ludzi musi szukać rozwiązań w ofertach adwokatów zajmujących się rozwodami.

Bardzo wiele konfliktów rodzinnych, nieporozumień pomiędzy dwoma osobami wynika z niezgodności interesów oraz dążenia do innych rzeczy, osobno. Dlatego właśnie tak często mówi się, że rodzina, małżeństwo to poświęcenie i kompromisy. Nauczenie się życia we dwoje w zgodzie i zrozumieniu bardzo często jest czymś co nas zmienia, a jak wiemy zmienić siebie jest najtrudniej. Jednak wiele osób zgadza się na takie poświęcenie z miłości do drugiej osoby. Dlatego warto tu zadać sobie pytanie, co dzieje się z miłością w momencie, kiedy składamy pozew o rozwód?

Czy faktycznie można dopiero po ślubie, po założeniu rodziny zobaczyć, że się kogoś nie kocha? Czy możliwe jest tak nagłe wygaśnięcie tego uczucia lub zobaczenie, że nie pasujemy do siebie z tą drugą osobą? Nie można tego zbadać. Jednak wiadomo, że każde małżeństwo i rodzina powinna opierać się na szczerości i miłości. Gdyby zachować te dwie zasady nie potrzebnych byłoby tyle ofert adwokatów zajmujących się rozwodami. Nie warto podważać wartości jaką jest rodzina i miłość.

Wiele osób twierdzi, że ich życie prywatne jest nieudane, ponieważ w dzieciństwie ich rodzice się rozeszli. Być może kryzys rodziny pozostawia jakieś piętno i stajemy się jednostkami niezdolnymi do zaufania drugiej osobie?

Przykładową ofertę adwokata zajmującego się rozwodami znajdziecie na stornie: http://www.gbadwokaci.pl/

Autor dnia 6 września 2013
W kategorii: Prawo,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone