Jak się żyje w mieszkaniach spółdzielczych?

Mieszkanie w bloku ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Nie musimy martwić się o ogrzewanie budynków. Administrator musi zadbać o dostarczenie energii cieplnej do naszego mieszkania. Jako mieszkańcy musimy zatem jedynie uregulować rachunki za ogrzewanie i czynsz. Życie w bloku bywa różne. Wiele zależy od sąsiadów, którzy potrafią uprzykrzyć życie w wielorodzinnym budynku. Zdarzają się głośne prace remontowe, niekoniecznie w wyznaczonych przez spółdzielnię godzinach, huczne imprezy do świtu czy kłótnie.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektów spółdzielni czuwają jej wykwalifikowani pracownicy bądź firmy zewnętrzne. Istotną kwestię stanowi rachunkowość spółdzielni mieszkaniowych. Coraz więcej spółdzielni decyduje się na zatrudnianie profesjonalnych specjalistów w zakresie rachunkowości i księgowości. Firmy zewnętrzne zapewniają prawidłowe funkcjonowanie i wysoką jakość usług. Co więcej, spółdzielnia nie musi opłacać całego etatu pracownikowi. Płaci jedynie za wykonane usługi na rzecz spółdzielni. Rachunkowość spółdzielni mieszkaniowych musi być bez zarzutu. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom. Ich wiedza jest niezbędna.

Życie w blokowisku bywa wygodne, ale także i kłopotliwe. Wiele zależy od ludzi, z którymi przyszło nam dzielić obiekt. Choć mamy własne mieszkanie, często dobiegają do nas hałasy zza ściany, głośne rozmowy, kiedy my szukamy chwili wytchnienia i odpoczynku. Mieszkanie w bloku nie jest dla każdego. Przed prowadzeniem się do bloku, warto uświadomić sobie zalety i wady życia w dużym bloku.

 Więcej na temat zasad prowadzenia rachunkowości na stronie: http://www.biurofinansowekk.com/gwarancja.html

Autor dnia 5 kwietnia 2013
W kategorii: Biznes,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone