Dokładnie sprawdzony dokument

Bardzo ważne jest, aby każdy trafiający pod naszą rękę dokument był dokładnie sprawdzony. Czasami oczywiście nie jesteśmy w stanie zrozumieć języka, w jakim zapisana jest umowa, szczególnie jeśli mamy do czynienia z językiem typowo prawniczym. Ale właśnie w takich wypadkach mamy do dyspozycji usługi prawnika udzielającego porady. Warto w razie jakichkolwiek wątpliwości lub niezrozumienia umowy udać się do specjalisty, który wyjaśni nam wszelkie wątpliwości.

Staramy się oczywiście wszelkie dokumenty podpisywać tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że ich treść jest poprawna i zgodna z naszą wiedzą. Czasami jednak mamy do czynienia z oszustwami, które polegają na zmianie jednego słowa w umowie, a zmienia ono bardzo wiele. Załóżmy, że coś sprzedajemy może się okazać, że w umowie zapisane jest, że to odbiorca produktu obciąża nas kosztami przesyłki lub co więcej nie jest obciążony kosztami za produkt tylko my sami. Tym samym popełniamy darowiznę.

Jak widać zatem jednak partykuła czy wyraz może okazać się znaczący. Dlatego warto korzystać z usług prawnika, tym bardziej, że coraz częściej wiele stowarzyszeń i fundacji oferuje nam takie porady zupełnie za darmo. Nie warto pakować się w interesy czy umowy, o których nie mamy pojęcia, a nieczytanie umów może się właśnie okazać takim błędem. Nawet najprostszy dokument czy to w firmie usługowej, czy w urzędzie albo instytucji publicznej warto przejrzeć.

Pamiętajmy, że niewiedza jest naszym wrogiem. Pytania też nie kosztują, dlatego nie zważajmy na to, co sobie o nas pomyślą, ale o tym, że mamy wiedzieć w jaki rodzaj umowy wchodzimy.

Więcej informacji na temat porad prawnych znajduje się na stronie: http://www.radca-rogalska.com.pl/

Autor dnia 2 września 2013
W kategorii: Prawo,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone