Centralne odkurzanie sposobem na bezpieczny i zdrowy dom

Systemy centralnego odkurzania zostały stworzone z myślą o osobach, które pragną mieszkać zdrowo i bezpiecznie. Zaletami takich systemów jest usprawnienie procesu odkurzania. Sprzątanie przebiega w komfortowych warunkach. Nie musimy martwić się o dostępność gniazdek czy długość kabla. Każde pomieszczenie wyposażone jest w specjalny otwór, do którego podłączany jest wąż ssący. To za pomocą tego węża następuje odkurzanie, a więc zbieranie brudu i kurzu. W tym miejscu należy nadmienić, że w odróżnieniu od modeli przenośnych, w systemie centralnego odkurzania nie dochodzi do tzw. cofki, a więc wyrzucenia brudów z powrotem do mieszkania podczas odłączania maszyny. W tym typie powietrze z brudami jest oczyszczane na filtrach i wydmuchiwane poza obręb obiektu.

Pisząc o odkurzaczach centralnych nie można wspomnieć o ich funkcjonalności. Systemy centralnego odkurzania zapewniają ciszę i spokój. Nie ma żadnych hałasów, które towarzyszyły modelom przenośnym. W pracy z wężem ssącym da się usłyszeć jedynie lekki szum. Jednostka centralna, czyli serce całego systemu ulokowane jest w dalszej części obiektu. Brudy zebrane przez wąż transportowane są systemem rur ukrytych w ścianach do jednostki centralnej, w której są gromadzone, a powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz.

Odkurzacze centralne to idealny sposób na higienicznie czysty dom. Stosowane są chętnie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w obiektach hotelowych, spa, i wielu innych.

Informacje na temat odkurzaczy centralnych znajdziecie na stronie: http://www.columbiavac.pl/

Autor dnia 5 kwietnia 2013
W kategorii: Dom,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone